Dzisiaj na stestuje.pl chciałem Wam zaprezentować nowość od Nike czyli Zoom Structure 18. W momencie kiedy dostaliśmy tego buta musiałem go założyć na swoją stopę. Od razu zrobiłem przymiarkę i można powiedzieć, że od razu się zakochałem. Trzymanie super, wiązanie poprawione, stabilizacja lepsza. W końcu Nike zrobił coś z lepszą stabilizacją. Będzie mógł teraz konkurować chociażby z Asics, Adidas czy Puma. Myślę, że Structure 18 zadowoli nie jednego wymagającego klienta.

SONY DSC

Jeśli ktoś z Was ma problemy z pronacją to będzie jeden z tych butów, które możecie wybrać. Moim zdaniem będzie to but dla osób do 80-85kg. Amortyzacja poduszki gazowej zapewni odpowiedni komfort i zabezpieczy stawy podczas biegania na asfalcie.

SONY DSC

W Structure 18 zastosowano piankę o 3 rodzajach gęstości. Od wewnętrznej strony jest to bardzo wysoka gęstość przez co but jest twardy, na środku wykorzystano piankę średniej gęstości (trochę bardziej miękką), natomiast na zewnątrz mamy normalną piankę,

SONY DSC

Nike Zoom Structure 18

SONY DSC

Nie podoba mi się to, że profil podeszwy jest taki sam jak chociażby w Pegasus 31 (zobaczcie), ogólnie wydaje mi się, że cała jesienna kolekcja i wszystkie nowości są do siebie mocno podobne. Co o tym sądzicie?

SONY DSC

Poduszka podwietrzna została umieszczona w przedniej części dzięki czemu uzyskujemy lepszy efekt wybicia, nasz krok jest jeszcze szybszy.

SONY DSC

Doskonale widać 3 rodzaje pianek 🙂

SONY DSC

Zastosowanie specjalnego materiału w cholewce sprawia, że nasza stopa jeszcze lepiej oddycha. Dodatkowo system wiązania FlyWire daje komfort i czucie buta. Jak założyłem go na swoją nogę to miałem uczucie idealnego dopasowania. Lubię to bardzo, wtedy lepiej mi się biega.

SONY DSC

Co ważne podczas biegania but naprawdę jest dynamiczny. Jak by mogło być inaczej skoro głównym testerem był Gulen Rupp, Firma Nike specjalnie zaprosiła Ruppa do testów abyśmy my jeszcze bardziej odczuwali tą dynamikę.

SONY DSC

Rupp, który biega około 190 kilometrów w tygodniu potwierdził, że but jest bardzo stabilny i zmienił się w stosunku do poprzednika.

SONY DSC

Charakterystyczna podeszwa ma zapewnić lepszą przyczepność na mokrej i wilgotnej nawierzchni.

SONY DSC

Dynamic Support zapewnia odpowiednią stabilizację.

SONY DSC

Konstruktorzy Nike bardzo odchudzili nową wersje Structure 18. Założyłem na swoje nogi jedną taką i drugą taką wersję (17 i 18), od razu odczułem wyraźną różnice między 18 a 17. Jest to bardzo pozytywna zmiana.

SONY DSC

Nowością jest także najgęstsza pianka po wewnętrznej stronie but. To ona daje największą stabilność biegaczowi z nadpronacją.

SONY DSC

Zastosowanie specjalnego systemu wiązań daje jeszcze większy komfort użytkownikowi. Dodatkowo zmniejsza to ilość użytego materiału przez co but jest jeszcze lżejszy.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Dynamika i szybkość to synonimy Structure 18.

SONY DSC

Oprócz wyżej wymienionych cech dzięki poduszce powietrznej mamy bardzo przyjemną amortyzację.

SONY DSC

Moim zdaniem Zoom Structure 18 wynosi trochę Nike na inny poziom. Wszystko ze względu na to, że w butach ze stabilizacją Asics nie miał sobie równych od dłuższego czasu. Teraz także Nike, Adidas, Puma widzą, że w naszym społeczeństwie jest coraz więcej ludzi z nadpronacją. Źle dobrane buty mogą być sprawcą jakieś kontuzji.

Po przymiarce but ten przypadł mi naprawdę do gustu. Jest szybki, dynamiczny i ma sporo amortyzacji czyli można powiedzieć cudowne połączenie? Moim zdaniem osoby z pronacją będą miał w końcu w czym wybierać a model ten będzie alternatywą dla Kayano 21 czy GT-2000. Osobiście przeszkadza mi to, że wszystkie buty Nike ostatniego czasu zostały stworzone na jednej podeszwie. Czy to dobrze? Jeśli okaże się, że but będzie ślizgał się na mokrej nawierzchni to będzie to oznaczać, że wszystkie wypuszczone modele takie będą. To raczej strzał w kolano, ale o tym więcej już niedługo.

Zapraszam do przeczytania:

Pegasus 31

Test NB 1080v4

Trening z piłkami lekarskimi

Test Garmin 620

Pas iFitness

Na koniec chciałbym abyście obejrzeli film: