Adidas Energy Boost! Od czego tu zacząć? Myślałem, że to będzie niewypał roku. Podchodziłem do temu dość sceptycznie jak otrzymałem te buty lecz z biegiem czasu zmieniłem zdanie ale o tym zaraz.

To słowem wstępu, a teraz przyszedł czas na to, żeby pochwalić konstruktorów z Adidas i powiedzieć, że wykonali kawał dobrej roboty. Cholewka, podeszwa i w ogóle cały but wydawał się dość lichy ale z biegiem czasu (przebiegnięcie 900 km) spowodowało wyrobienie sobie innej opinie. Po tym dystansie z butem nic się nie dzieje! Pianka jest w takim stanie jak była, cholewka się nie przetarła. Jedyne przetarcie mam na szczycie buta ale jest to widocznie spowodowane tylko tym, że dość wąsko stawiam stopy i mogę wycierać ten materiał.

Powierzchnie na jakich biegałem

But sprawdza się najlepiej na asfalcie i na twardym, gorzej sobie radzi w sypki terenie typu piasek, a w ogóle sobie nie radzi na mokrym asfalcie. Tutaj wielki minus! Gdy popadał deszcz chciałem biec bieg ciągły po 3:55/km to buty na to zwyczajnie nie pozwalały. Ślizgałem się, nie miałem przyczepności i w ogóle pod tym względem but się nie sprawdził. Musi być sucho i twardo wtedy czujemy wsparcie Energy Boost! I tutaj nie kłamie. Najlepiej mi się biega w nich biegi ciągłe gdzie trzeba zawsze się mocno namęczyć, a but ten w dobrych warunkach daje wsparcie i dobre wybicie.

Trwałość

Na razie tak jak pisałem wyżej nic się nie po przedzierało, sznurówki są w bardzo dobrej kondycji, a podeszwa znoi trudy moich 65 kilogramów. Jest lekko starta w przedniej części ze względu na bieganie ze śródstopia. Ale mimo wszystko nie starła się ona zbyt mocno co uważam za bardzo duży plus! Pewnie osoba trochę ciężka będzie musiała się liczyć z większym wycieraniem ale stwierdzam, że but jest naprawdę wytrzymały!

Wygląd

Pod względem wyglądu buty są świetne! Bardzo zgrabny i dobrze zaprojektowany but jest bardzo miły dla oka. Idealnie także spasowuje się ze stopą, system wiązań dobrze opina stopę przez co czujemy idealnie podłożę. Czarna góra i biała podeszwa Ennergy Boost wyglądają naprawdę bardzo fajnie

Podeszwa

Teraz o samym Boost! Czy jest tak rewolucyjny? Ciężko mi powiedzieć ja ogólnie w to uwierzyłem i wydaje pochlebne opinie! Dobry poziom amortyzacji wydaje mi się, że utrzyma się jeszcze przez kilkaset kilometrów! Wydaje mi się że Boost naprawdę zrewolucjonizuje Adidas i dam im silnego kopa do jeszcze lepszego rozwoju

Podsumowanie

But lekki, treningowo startowy, bardzo dynamiczny dla osób do 80kg. Chyba że ktoś będzie brał go na starty to spokojnie może być dla cięższego biegacza. Dobrze dopasowany do stopy. Cena trochę odstrasza ale naprawdę warto zainwestować w tak wytrzymały asfaltowy but!

Adidas Energy Boost! Od czego tu zacząć? Myślałem, że to będzie niewypał roku. Podchodziłem do temu dość sceptycznie jak otrzymałem te buty lecz z biegiem czasu zmieniłem zdanie ale o tym zaraz. To słowem wstępu, a teraz przyszedł czas na to, żeby pochwalić konstruktorów z Adidas i powiedzieć, że wykonali kawał dobrej roboty. Cholewka, podeszwa i w ogóle cały but wydawał się dość lichy ale z biegiem czasu (przebiegnięcie 900 km) spowodowało wyrobienie sobie innej opinie. Po tym dystansie z butem nic się nie dzieje! Pianka jest w takim stanie jak była, cholewka się nie przetarła. Jedyne przetarcie mam na szczycie buta ale jest to widocznie spowodowane tylko tym, że dość wąsko stawiam stopy i mogę wycierać ten materiał. Powierzchnie na jakich biegałem But sprawdza się najlepiej na asfalcie i na twardym, gorzej sobie radzi w sypki terenie typu piasek, a w ogóle sobie nie radzi na mokrym asfalcie. Tutaj wielki minus! Gdy popadał deszcz chciałem biec bieg ciągły po 3:55/km to buty na to zwyczajnie nie pozwalały. Ślizgałem się, nie miałem przyczepności i w ogóle pod tym względem but się nie sprawdził. Musi być sucho i twardo wtedy czujemy wsparcie Energy Boost! I tutaj nie kłamie. Najlepiej mi się biega w nich biegi ciągłe gdzie trzeba zawsze się mocno namęczyć, a but ten w dobrych warunkach daje wsparcie i dobre wybicie. Trwałość Na razie tak jak pisałem wyżej nic się nie po przedzierało, sznurówki są w bardzo dobrej kondycji, a podeszwa znoi trudy moich 65 kilogramów. Jest lekko starta w przedniej części ze względu na bieganie ze śródstopia. Ale mimo wszystko nie starła się ona zbyt mocno co uważam za bardzo duży plus! Pewnie osoba trochę ciężka będzie musiała się liczyć z większym wycieraniem ale stwierdzam, że but jest naprawdę wytrzymały! Wygląd Pod względem wyglądu buty są świetne! Bardzo zgrabny i dobrze zaprojektowany but jest bardzo miły dla oka. Idealnie także spasowuje się ze stopą, system wiązań dobrze opina stopę przez co czujemy idealnie podłożę. Czarna góra i biała podeszwa Ennergy Boost wyglądają naprawdę bardzo fajnie Podeszwa Teraz o samym Boost! Czy jest tak rewolucyjny? Ciężko mi powiedzieć ja ogólnie w to uwierzyłem i wydaje pochlebne opinie! Dobry poziom amortyzacji wydaje mi się, że utrzyma się jeszcze przez kilkaset kilometrów! Wydaje mi się że Boost naprawdę zrewolucjonizuje Adidas i dam im silnego kopa do jeszcze lepszego rozwoju Podsumowanie But lekki, treningowo startowy, bardzo dynamiczny dla osób do 80kg. Chyba że ktoś będzie brał go na starty to spokojnie może być dla cięższego biegacza. Dobrze dopasowany do stopy. Cena trochę odstrasza ale naprawdę warto zainwestować w tak wytrzymały asfaltowy but!

Ocena

Cena - 4
Jakość - 9
Przyczepność na mokrej nawierzchni - 1
Amortyzacja - 7.2
Dynamika - 7.1

5.7

Bardzo pozytywne wrażenie za wygórowaną ceną.

User Rating: 2.17 ( 4 votes)
6