ilustracja-3Biegacze, biegaczki trenujecie sami czy z kimś? Doceniacie bieganie w grupie czy ceni samotność w ciemnym lesie? Ktoś kiedyś powiedział Wam jak układać ciało podczas biegu, jakie wykonywać ćwiczenia i co robić by być lepszym, szybszym, sprawniejszym. Może od roku biegać i nie możecie przyspieszyć? Mam nadzieję, że uda mi się teraz otworzyć Wam oczy czyli zachęcić do biegania w grupie, trenerem. Gdy spojrzy na nas ktoś z boku może nam w końcu uświadomić nasze braki i niewykorzystany potencjał. Spróbujcie bo warto.

Co daje nam trening w grupie:

  • Bezpieczeństwo

Gdy biegasz wieczorem po pracy. Jest już ciemno, czasami wręcz nie wiesz gdzie pobiec?! W każdym z naszych sklepów (Warszawa – Ursynów, Żoliborz, Powiśle, Wrocław, Katowice, Gliwice, Kraków – Focha, Opolska) znajdziesz wesołą grupę z którą możesz wbiec nawet w najciemniejszą uliczkę i się nie stresować. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

  • Kreatywna stymulacja

Niektórzy wolą biegać sami i zostać ze swoimi problemami sam na sam. Jednak w grupie biegowy kolega może mieć ciekawą propozycje, która po prostu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki może rozwiązać Twoje wątpliwości. Dodatkowo przy rozmowach czas mija szybciej,a trening to sama przyjemność.

  • Doładowanie motywacją

W tym wypadku masz doping całej drużyny, trenera z którymi biegasz. Nigdy nie zostaniesz sam bo koledzy/koleżanki będą cie dzielnie wspierać i motywować do dalszej cięższej pracy. Nic tak nie motywuje jak dobre słowo kogoś z kim spotykamy się na treningu.

ilustracja-2

  • Zwiększona wydajność

Łatwiej jest się zmotywować gdy trener na ciebie patrzy i mówi co poprawić, jak podnieść nogę, ruszać rękami czy w końcu gdzie patrzeć biegnąć. Słowny doping trenera czasami może spowodować 15 sekundowe przyspieszenie i nawet nie wiesz skąd bierze się ta moc. To właśnie rywalizacja w grupie oraz docenienie innych osób napędza Cię!

  • Powiększające się grono znajomych

Wspólne treningi sprzyjają poznawaniu nowych, ciekawych ludzi. Czasami możemy obserwować przyjaźnie na całe życie. Tworząc wspólną paczkę jeśli jesteś początkujący znajdziesz osoby z którymi będziesz mógł dojeżdżać na zawody, siłownię lub po prostu umówić się na wspólny wypad na miasto. Dodatkowo fajnie wrzucić wspólne zdjęcie z treningu na portal społecznościowy i zmotywować innych do ruszenia się z kanapy – to wtedy ty stajesz się motywatorem.

  • Wspólny trening

Jeśli wiesz, że o 19:00 masz trening razem ze swoją grupą biegową nie będziesz go przesuwać na 19:15 czy na 20 bo nie masz motywacji. Jeśli już się umówisz to wtedy na pewno pojedziesz na trening i nie będziesz miał wymówki. Grupa, trener oraz wspólni znajomi doskonale motywują do wspólnego działania i biegania. Co wtedy kiedy nie przyjdziesz? Wymyślisz chwilową kontuzję lub jakiś uraz? Myślę, ze nie bo będzie Ci trochę głupio.

  • Przekonanie się do biegania

Duża ilość osób wstydzi się trenować razem. Boją się że inni się będą z nich śmiać, że są za grubi albo za chudzi, a przecież nie ma się czego wstydzić. Biegacze to tak pozytywni i naładowani endorfinami ludzie, że nie ma się czego bać i wstydzić. Dodatkowo z trenerem zrobicie o wiele szybsze postępy niż biegając samemu.

ilustracja-4

  • Różne powody jeden cel

Każdy z nas ma różne powody z jakich zaczyna biegać, jeden chce schudnąć inny chce biegać szybciej. Ile osób tyle jest powodów do biegania jednakże bieganie można powiedzieć ma jeden cel – czerpanie radości oraz cieszenie się tym że biegamy i możemy biegać. Bieganie razem daje tyle możliwości. Pozwala ciągle się rozwijać i cieszyć się ze wspólnych treningów oraz wspólnie spędzonego czasu.

Jeśli jeszcze nie przekonałeś się do wspólnego trenowania przyjdź na próbny trening do Sklepu Biegacza we Wrocławiu (więcej informacji odnajdziesz tutaj), a także w Warszawie, Katowicach, Gliwicach i w Krakowie. Zapraszamy serdecznie na wspólne doskonalenie techniki, dobrą zabawę i bieganie pod okiem trenera.

przycisk