Wielu z Was na pewno zastanawia się jak może urozmaicić swój trening? Podbiegi, zbiegi, szybkie odcinki, rytmy, fartleki, II zakresy jest tego całkiem sporo. Pomyśleliście może o czymś łatwiejszym? Może nie koniecznie przyjemniejszym. Jak bieganie po schodach? Daje nieźle w kość ale dzięki temu jesteśmy w stanie się zmęczyć, a przy okazji zaadoptować nasz organizm do ciężkiego wysiłku fizycznego.

Dzięki intensywnemu wysiłkowi jakim jest bieganie po schodach spalisz więcej kalorii, a mięśnie będą musiały pracować na najwyższych obrotach, wszystko to powoduje, że organizm potrzebuje więcej tlenu. Dzięki szybkim zjazdom windą podkręcisz swój metabolizm jeszcze bardziej dzięki czemu spalisz więcej kalorii. Wiadomo, że same ćwiczenia nie przyniosą 100% efektu bo musisz zadbać także o dietę i zróżnicowany jadłospis.

Tak mocna praca serca i płuc spowoduje, że wzmocnisz szybko swoje dwa najważniejsze układy potrzebne do biegania. Dodatkowo zróżnicowanie treningu pięcioma wbiegnięciami na 10 piętro sprawi, że odkryjesz nowy wymiar wysiłku. Naukowcy wspominają o spadku cholesterolu i wyprowadzaniu organizmu na prostą jeśli prowadziłeś siedzący tryb życia.

sky_tower

Bieganie po schodach wzmocni pośladki, mięśnie uda a także łydki i stopy. Osoby podatne na kontuzje w tych obszarach układu ruchu powinny spróbować swoich sił. Nie ma tu dużych obciążeń dla kręgosłupa czy pleców, dlatego każdy niezależnie od wieku może spróbować swoich sił.

Wydłużenie kroku biegowego to dodatkowy aspekt. Jeśli masz problem z rozciąganiem, a Twoją zmorą jest krótki krok biegowy spróbuj wbiegania co dwa, a później co trzy schody. Z racji długich susów, które ciągle muszą prowadzić do góry następuję rozciągnięcie mięśni odpowiedzialnych za biegania po płaskim. Myślę, że wielu biegaczy zastanawia się co ma zrobić ze swoim krokiem biegowym? Tak czy nie?

Schody są praktycznie wszędzie. W pracy zamiast wjeżdżać windą na 3 piętro wejdź po schodach. W mieszkaniu tak samo wybierz schody. Dostępność schodów jest na tyle duża, że nie możesz mieć żadnej wymówki. Można powiedzieć, że schody są wszędzie.

Nie zaczynaj od pokonania od razu dwudziestu pięter na raz. Zacznij spokojnie od rozgrzewki i dopiero później najpierw wchodź po schodach, a następnie próbuj wbiegać. Pamiętaj, że jest to bardzo intensywny wysiłek do którego namawiam.

Pamiętaj także o badaniach i zbadaniu swojego serca. Jak widzicie bieganie po schodach niesie same korzyści dlatego jeśli chcecie się sprawdzić zapiszcie się już dzisiaj na Sky Tower Run 2015 Prześcignij windę, pokonaj schody.

Moja relacja z wygranego biegu Sky Tower Run 2014

Wywiad z Dmytro 

Opinia Puma Faas 300

ZPump Fusion